Sayın Bakanımızın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Ziyareti, 12-13 Haziran 2022
Sayın Bakanımızın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Ziyareti, 12-13 Haziran 2022

Sayın Bakanımız 12-13 Haziran 2022 tarihlerinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) bir ziyaret gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız ilk gün Kıbrıs Türk sivil toplum kuruluşlarıyla biraraya geldi ve dün, bugün ve daima birlikte olduğunuzu ve birlikteliğimizi bozmaya çalışanlara geçit vermeyeceğimizi vurguladı.

Bilahare, Kıbrıs Türkü kardeşlerimizle, KKTC İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler ile birlikte Lapta’da buluşan Sayın Bakanımız samimi misafirperverlikleri için Laptalılara teşekkür etti ve Kıbrıs Türk halkına her zaman, her alanda desteğimizin süreceğini ifade etti.

Sayın Bakanımız, KKTC’deki programının ikinci gününde KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile Lefkoşa'da bir araya geldi ve milli davamızı ortak vizyonumuz doğrultusunda, fikir ve gönül birliği içinde birlikte savunmaya devam edeceğimizi kaydetti.

Aynı gün Sayın Bakanımız KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi ve görüşmeyi müteakip ortak bir basın toplantısı düzenlendi.

Sayın Bakanımız, görüşmede Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliği ve eşit uluslararası statüsünün tescili konusundaki kararlılığımızın teyit edildiğini ve KKTC’nin önümüzdeki günlerde sunacağı işbirliği önerilerinin değerlendirildiğini bildirdi.

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Zorlu Töre ve KKTC Cumhuriyet Meclisi'nin Başkanlık Divanı üyeleriyle biraraya gelen Sayın Bakanımız, KKTC’nin sesini dünyaya daha da gür bir şekilde duyurabilmek için azimle çalışmaya devam edeceğimizi vurguladı.

Son olarak KKTC Başbakanı Ünal Üstel ve Hükümet ortaklarıyla bir araya gelen Sayın Bakanımız Kıbrıs Türkü'nün refahı, kalkınması ve güvenliğinin her zaman önceliğimiz olduğunu kaydetti.