#

Sayın Bakanımızın İtalya’nın Antalya Fahri Konsolosluğu açılış törenine katılımı, 4 Aralık 2021

Sayın Bakanımızın İtalya’nın Antalya Fahri Konsolosluğu açılış törenine katılımı, 4 Aralık 2021

Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu 4 Aralık 2021 tarihinde Akdeniz’de dost ve müttefikimiz İtalya’nın Antalya Fahri Konsolosluğu'nun açılışını yaptı. Sayın Bakanımız, Fahri Konsolos Ramazan Üçdan'ın ilişkilerimize önemli katkılar yapacağına inandığını belirtti ve Fahri Konsolosluğun Antalya’mıza ve ülkelerimizin vatandaşlarına hayırlı olmasını diledi.

Aynı gün Sayın Bakanımız Antalya’da düzenlenen Savunma ve Havacılık Sanayiinde Küresel Stratejiler Konferansı’na da katıldı.

Sayın Bakanımız sahada ve masada güçlü diplomasi vizyonumuzu paylaştı; sahada güçlü olmadan masada güçlü olunamayacağını ve sahada güçlü olmanın yolunun ise yerli, milli, etkin ve bağımsız bir savunma sanayiine sahip olmaktan geçtiği vurguladı.

Sayın Bakanımız 253 temsilcilikle dünyanın en büyük 5. diplomatik temsil ağıyla sahada savunma sanayii talep ve sorunlarıyla yakından ilgilendiğimizi ve bu alandaki çalışmalarımızın koordinasyonu için Bakanlığımız bünyesinde Savunma Sanayii Daire Başkanlığı kurulacağını da sözlerine ekledi.