#

Sayın Bakanımızın Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Cenevre Ofisi’nin Açılış Törenine Katılımı, 8 Kasım 2021

Sayın Bakanımızın Birleşmiş Milletler Medeniyetler İttifakı Cenevre Ofisi’nin Açılış Törenine Katılımı, 8 Kasım 2021

Sayın Bakanımız 8 Kasım 2021 tarihinde Birleşmiş Milletler (BM) Medeniyetler İttifakı Cenevre Ofisi’nin açılış törenine katılmak ve ikili görüşmeler yapmak üzere İsviçre’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız Cenevre’de ilk olarak, İspanya Dışişleri, AB ve İşbirliği Bakanı Jose Manuel Albares ve BM Medeniyetler İttifakı Yüksek Temsilcisi Miguel Angel Moratinos’la birlikte açılış etkinliğine iştirak etti.

Bilahare, Sayın Bakanımız İspanyol mevkidaşı Jose Manuel Albares’le Ankara'da düzenlenecek 7. Türkiye-İspanya Hükümetlerarası Zirve hazırlıklarını değerlendirdikleri bir görüşme gerçekleştirdi.

İsviçre’ye hareketinden önce Ankara’da, Sayın Bakanımız Katar'ın yeni Ankara Büyükelçisi Şeyh Mohammed bin Nasser bin Jassim Al-Thani ve Azerbaycan’ın yeni Ankara Büyükelçisi Reşad Mammadov’u da ayrı ayrı kabul ederek ikili ilişkilerimizin ve bölgesel gelişmelerin değerlendirildiği görüşmeler gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız ayrıca ülkemizdeki görev süresi sona eren Kosova Büyükelçisi Ilir Dugolli'yi de kabul ederek, kendisine ülkelerimiz arasındaki ilişkilere katkıları için teşekkürlerini iletti.