NO:97 -;24 Haziran 2004, Türkiye'nin Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) -İstihdam ve Sosyal Koruma için Filistin Fonu-na 100 bin ABD Doları Tutarında Katkısı hk.

Türkiye, 8 Haziran 2004 tarihinde, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün (ILO) teknik işbirliği programları çerçevesinde oluşturulan “İstihdam ve Sosyal Koruma için Filistin Fonu”na 100 bin ABD Doları tutarında  katkıda bulunmuştur. Sözkonusu meblağı havi çek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Murat Başesgioğlu tarafından  ILO Konferansı vesilesiyle  Cenevre’de görüştüğü ILO  Genel Direktörü Juan Somavia’ya anılan tarihte  teslim edilmiştir.

Fon’un kuruluş amaçları  arasında,  Filistin özel sektörünün güçlendirilmesi, İsrail-Filistin barış sürecinin desteklenmesi ve bu süreç ile birlikte ülkenin gelişmesinin sağlanması bulunmaktadır. Fon’un diğer bir siyasi hedefi de Filistin’deki demokratik yapılanmaya ve reformlara katkıda bulunmaktır.

Türkiye, kardeş Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi için gerek ikili alanda, gerek uluslararası platformlarda   maddi ve manevi yardımlarını geçmişte olduğu gibi,  gelecekte de  sürdürecektir.