NO:38 - 23 Şubat 2007, Sayın Bakanımızın Pakistan ve Afganistan´ı Ziyaretleri hk.

 

Sayın Bakanımız, Pakistan’ın davetine icabetle Ortadoğu’da meydana gelen gelişmeler konusunda İslamabad’da yapılacak Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere 24-25 Şubat 2007 tarihlerinde Pakistan’ı ziyaret edecektir. Toplantıya İKÖ Genel Sekreteri ile Endonezya, Malezya, Mısır, Suudi Arabistan ve Ürdün Dışişleri Bakanları da davet edilmiştir. Sayın Bakanımız daha sonra resmi bir ziyaret amacıyla 26-27 Şubat 2007 tarihlerinde Afganistan’a gidecektir.

Sayın Bakanımızın, Afganistan’ı ziyareti kapsamında ilk olarak başkent Kabil’e yaklaşık 35 km. mesafedeki Vardak İl İmar Ekibimizi ziyaret ederek, Vardak’ta temas ve incelemelerde bulunacaktır. Ardından, Kabil’deki Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı’nın bulunduğu Kamp Doğan’ı ziyaret edecek olan Sayın Bakanımız burada görev yapan askeri personelimizle öğle yemeğinde biraraya gelecektir.

Kabil’deki temasları çerçevesinde, Afganistan Cumhurbaşkanı Sayın Hamid Karzai tarafından kabul edilecek olan Sayın Bakanımız, Dışişleri Bakanı Dr. Rengin Dadfar Spanta ve Afganistan Savunma Bakanı Orgeneral Abdurrahim Wardak ile görüşecektir.