NO:23 - 3 Şubat 2007, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül´ün, 4-10 Şubat 2007 tarihleri arasında ABD´ye gerçekleştireceği resmi ziyaret hk.

 

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül, ABD Dışişleri Bakanı Dr. Condoleezza Rice’ın davetlisi olarak, 4–10 Şubat 2007 tarihleri arasında ABD’ye resmi bir ziyarette bulunacaktır.

Sayın Bakan, 6 Şubat Salı günü Dr. Rice’la görüşecektir. Vaşington’daki temasları çerçevesinde ABD Yönetimi’nin diğer üst düzey yetkilileri, muhtelif Kongre üyeleri ve ABD’deki Musevi kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya gelecek olan Sayın Bakan, ayrıca, düşünce kuruluşlarında ve Vaşington’daki Ulusal Basın Kulübü’nde konuşmalar yapacak ve yabancı medya kuruluşlarına mülakatlar verecektir.

Bu görüşmelerde, ikili ilişkilerin yanısıra, iki ülkeyi ilgilendiren bölgesel ve küresel konularda görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.

Sayın Bakan, bilahare New York’a geçerek, 9 Şubat Cuma sabahı BM yeni Genel Sekreteri Ban Ki Moon’la görüşecek ve bir düşünce kuruluşunda konuşma yapacaktır.