No:18 - 8 Şubat 2006, Afganistan´da Meydana Gelen Terörist Saldırının Kınanması hk.

Afganistan’da faaliyet göstermekte olan Kolin adlı inşaat şirketimizde inşaat mühendisi olarak çalışan Ufuk Aydın’ın, dün (7 Şubat) öğleden sonra, aynı araçta seyahat ettikleri bir Hint vatandaşı mühendis ve iki Afgan vatandaşıyla birlikte, Herat-Kandahar karayolu üzerinde, Farah Vilayeti yakınlarında düzenlenen bir bombalı saldırı sonucu hayatını kaybettiği derin üzüntüyle öğrenilmiştir.

Sözkonusu terör eylemini şiddetle kınıyoruz.

İnşaat ve imar işlerinde görev yapmak üzere Afganistan’a giden tüm vatandaşlarımız, dost ve kardeş Afganistan’ın yeniden yapılanması ve daha aydınlık bir geleceğe ilerlemesi konusunda önemli katkılarda bulunmaktadır. Ülkede bugün tekrarlanan ve dört masum insanın ölümüne yol açan terör eylemlerini gerçekleştirenler ise Afganistan’ın yeniden karanlığa sürüklenmesine hizmet etmektedir.

Nerede olursa olsun, bu tür terör eylemleri, uluslararası toplumun terörle mücadele konusundaki kararlılığını zayıflatmayacak, bilakis güçlendirecektir. Zira, bugün terörizm her ülke için ortak bir tehdit oluşturmaktadır.

Saldırıda hayatını kaybeden vatandaşımız Ufuk Aydın’a ve diğer kişilere Tanrı’dan rahmet, acılı ailelerine sabır diliyoruz.