No:106 - 1 Temmuz 2003, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül´ün İngiltere´ye yapacağı çalışma ziyareti

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül, beraberinde bir heyetle birlikte, İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw’la görüşmelerde bulunmak amacıyla 3 Temmuz 2003 tarihinde İngiltere’ye bir çalışma ziyareti gerçekleştirecektir.

Ziyaret sırasında, Türkiye-İngiltere ilişkilerinin yanı sıra, Türkiye-AB ilişkileri, ayrıca başta Irak olmak üzere, uluslararası ve bölgesel açıdan güncellik taşıyan konularda görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.

Sayın Bakan’ın Uluslararası Kalkınma’dan Sorumlu Devlet Bakanı Baroness Amos ve Dışişleri Bakanlığı’nda Avrupa İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Denis MacShane ile de birer görüşme yapması öngörülmektedir.

Bazı İngiliz yatırım şirketlerinin yöneticileri ve banka  temsilcileri ile de bir araya gelecek olan Sayın Bakan, sözkonusu ziyaret kapsamında, 3 Temmuz Perşembe günü saat 18.30’da Londra’da mukim Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde  (Royal Institute of International Affairs) “Avrupa Birliği ve Orta Doğu’daki yeni ortama ilişkin Türk görüş açısı” başlığını taşıyan bir konuşma yapacaktır.