#

TÜRYAK 2017 Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi Hakkında Duyuru, 5 Eylül 2017

2003 yılından bu yana yaşlılık haklarının savunuculuğunu yapan bir sivil toplum örgütü olan TÜRYAK Yaşlılık Konseyi Derneği (www.turyak.org) tarafından meslek hayatlarındaki üstün başarıları, sosyal konulardaki duyarlılıkları, toplumun takdir ve sevgisini kazanmış örnek kişilikleri ve yaşama olan bağlılıkları dikkate alınarak her yıl Örnek Kıdemli Vatandaş seçimi yapılmakta ve bu çerçevede toplumumuzda yaşlılara ilişkin farkındalığı ve nesiller arası dayanışmayı arttırmak amacıyla ödül törenleri düzenlenmektedir.

Yaşlılık Konseyi Derneği (TÜRYAK) tarafından, yurtdışındaki kıdemli vatandaşlarımızın katılımlarıyla 30 Eylül-1 Ekim 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “TÜRYAK 2016 Örnek Kıdemli Vatandaş Ödül Töreni” etkinliği kapsamında, dünyanın dört bir yanından Örnek Kıdemli Vatandaşlar bir araya gelerek birbirleriyle tanışma fırsatı bulmuşlardır. Yerel, ulusal ve uluslararası basında da büyük ilgi gören etkinlik “Yaşlı Dostu Toplum” imajının yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da yankı bulmasına yardımcı olmuştur.

Bu yıl da anılan Dernek tarafından “TÜRYAK 2017 Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi” adı altında, 28-30 Eylül 2017 tarihleri arasında İstanbul Mövenpick Levent Oteli’nde benzer bir etkinlik düzenlenecektir. Yurtdışından 14 ülkeden katılım sağlayacak Örnek Kıdemli Vatandaşlarımız, Dışişleri Bakanlığı ile eşgüdüm halinde Almanya, ABD, Avusturya, Avustralya, Belçika, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada ve Norveç’ten seçilmiştir. Seçilen Örnek Kıdemli Vatandaşlarımız TÜRYAK Ödül Töreni’nde ödüllerini alacaklardır.