#

TÜRKİYE RADYO TELEVİZYON KURUMU

Karasal yayın ve uydu aracılığıyla radyo ve televizyon yayınlarını Türkiye’nin tamamına, Avrupa, Asya, Orta Doğu, Kanada, Avusturalya, A.B.D. dâhil dünyanın pek çok yerine ulaştıran TRT, internet yayınlarıyla dünyanın her noktasından takip edilebilmektedir.

14 televizyon kanalı 15 Radyo kanalının yayın frekanslarını ve alanlarını; http://www.trt.net.tr/televizyon/frekanslar.aspx adresinden öğrenebilirsiniz

Dünyanın pek çok yerinden izlenebilen TRT 1 ve TRT ÇOCUK, Tüm dünyaya İngilizce haber yayını yapan TRT World, Türk dünyasına yönelik yayınlarıyla TRT AVAZ, Arap dünyasına yeni bir soluk getiren TRT-EL ARABIA ile TRT sadece Türkçe konuşulan bölgelerde değil tüm dünyada izlenebilmektedir.

www.trt.net.tr

Akıllı telefon kullanıcılar için http://mobil.trt.net.tr/ sayfasında yer alan TRT World, TRT Haber ve TRT TV mobil uygulamaları da bulunmaktadır.

Türkiye’nin Sesi (Voice of Turkey) 37 dilde yaptığı radyo yayınları ve 41 Dil ve lehçede web( www.trtvotworld.com) yayınlarıyla, Türkiye ve dünyadaki gelişmeleri aktarmasının yanında, bölgesinde ve Türk Dünyası’nda önemli bir lider olan Türkiye’nin siyaset, ekonomi ve diplomasi alanındaki değerlendirmelerini tüm dünyaya ulaştırıyor.

Türkiye’nin Sesi Radyosu,kısa dalga vericileri, uydu, internet, kablo yayın altyapısı ve mobil yayın aracılığıyla yaptığı yayınları daha geniş coğrafyalara ulaştırmaktadır.

Türkiyenin Sesi Radyosu Yayın frekanslarını http://www.turkiyeninsesiradyosu.com/?r=site/frequency adresinden öğrenebilirsiniz.

Yurtdışında yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın ikinci bir radyosu daha var artık, TRT ile Dışişleri Bakanlığı’nın ortak projesi. 2015 yılının ikinci yarısında yayın hayatına başlayan Memleketim FM yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız tarafından büyük ilgiyle takip ediliyor.

İnternet adreslerimiz: www.trt.net.tr

www.trtvotworld.com

Elektronik posta adresimiz: tsr@trt.net.tr

Radyo ve Televizyon kanallarımızda yayınlanan programlar ile ilgili soru, öneri, şikâyet, irtibat bilgisi v.b. konularda (Alo TRT)444 0 878numarasından arayarak veya aktifhat@trt.net.tr e posta adresine eposta yollayarak, birimimizden yardım alabilirsiniz.