#

Türkiye - Polonya Diplomatik İlişkilerinin 600. Yıldönümü Kutlamaları Logo Yarışması

Polonya Cumhuriyeti ve Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlıkları ile Polonya Grafik Tasarımcıları Derneği, uluslararası üç aşamalı logo yarışmasına Sizi bekliyor. Kazanana ödül olarak 3260 Avro verilecektir.

2014 yılı Polonya-Türkiye diplomatik ilişkilerinin tesisinin 600. yıldönümüdür. Yıldönümü siyasi, kültürel ve diplomatik alanlarda etkinliklerle kutlanacaktır. Kutlamalarda özel bir logo ve çeşitli grafik malzemeleri kullanılacaktır. Bu yarışmayla seçilecek logo, Polonya ile Türkiye arasındaki, yalnızca iyi siyasi, ekonomik ilişkiler ile kültürlerin etkileşimi değil, sürekli diyalog, karşılıklı saygı ve anlayış, Polonya ile Osmanlı İmparatorluğu’nun zor koşullarda bile aralarındaki tarihsel ilişkileri devam ettirme becerilerinin de simgesi olacak ve kutlamalar sırasında kullanılacaktır.

Yarışmaya katılmak isteyen tasarımcıların 29 Temmuz 2013 tarihine kadar portföylerini göndermeleri gerekmektedir. Uluslararası jüri, gelen başvurular arasından yarışmanın 2. aşamasına geçip ödül karşılığında logo önerisi hazırlayacak 10 tasarımcıyı seçecektir. Kazanan logo en geç 16 Eylül 2013 tarihine kadar açıklanacaktır.

İkinci aşamada logo önerisi hazırlamak için seçileceklerin her birine 1000 zloty (yaklaşık 230 Avro) ödenecektir; kazananı ise ödül olarak 14 000 zloty (yaklaşık 3.260 Avro) beklemektedir.

Aşağıda isimleri sunulan jüri üyeleri, Polonya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Varşova Büyükelçiliği temsilcileri ile Polonyalı ve Türk uzman grafik tasarımcılarından oluşacaktır:

- Piotr Paszkowski – Polonya Dışişleri Bakanlığı Siyasi Büro Müdürü,

- Joanna Skoczek – Polonya Dışişleri Bakanlığı Kamu ve Kültürel Diplomasi Bölümü Direktörü,

- İstem Cırcıroğlu, Polonya nezdinde T.C. Büyükelçiliği Elçi-Müsteşarı,

- Kasım Sonkaya, Polonya nezdinde T.C. Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Ataşesi,

- Esen Karol – grafik tasarımcısı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi. (Pek çok sergiye katılmış ve ödüller kazanmıştır.),

- Geray Gencer – grafik tasarımcısı, İstanbul’da grafik stüdyosu sahibi. (Pek çok sergiye katılmış ve ödüller kazanmıştır.),

- Dr. Dawid Korzekwa – grafik tasarımcısı, STGU - Polonya Grafik Tasarımcıları Derneği Başkanı, Katowice Güzel Sanatlar Akademisi öğretim üyesi,

- Prof. Lech Majewski – grafik tasarımcısı, STGU – Polonya Grafik Tasarımcıları Derneği fahri üyesi, Varşova Güzel Sanatlar Akademisi öğretim üyesi.


Yarışmaya katılım ile ilgili sorularınızı “office@stug.pl” adresine iletmeniz rica olunur.

Yarışma ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi, aşağıda yer alan "Yarışma Kuralları" dosyasında  bulabilirsiniz.

Yarışmaya ilgi duyan herkesi katılmaya davet ederiz!

Yarışma Kuralları