#

Sayın Bakanımızın Avrupa Konseyi’nin 70. yıldönümü kutlama törenlerine katılmak üzere Strazburg’u ziyareti, 1 Ekim 2019

Sayın Bakanımızın Avrupa Konseyi’nin 70. yıldönümü kutlama törenlerine katılmak üzere Strazburg’u ziyareti, 1 Ekim 2019

Sayın Bakanımız 1 Ekim 2019 tarihinde Avrupa Konseyi’nin 70. yıldönümü kutlama törenlerine katılmak üzere Strazburg’u ziyaret etti.

Sayın Bakanımız Avrupa Konseyi’nin 70. kuruluş yıldönümü kutlamalarına Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Onursal Başkanı olarak katıldı.

Sayın Bakanımız Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanı Liliane Maury Pasquier’le bir görüşme gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız ırkçılık ve İslam düşmanlığına karşı işbirliği yapmamız gerektiğini ifade etti.

Sayın Bakanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın BM’de “15 Mart İslam Düşmanlığına Karşı Dayanışma Günü” önerisi üzerinde birlikte çalışmak istediğimizi vurguladı.

Bilahare, Sayın Bakanımız Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Marija Pejcinovic Buric’le bir araya geldi.

Sayın Bakanımız 70. yıldönümünde Avrupa Konseyi’yle işbirliğine önem verdiğimizi ve Avrupa Konseyi’nin reform edilmesi sürecini desteklediğimizi belirtti.

Sayın Bakanımız terör örgütlerine karşı ayrım yapmaksızın birlikte mücadele etmemiz gerektiğini vurguladı.

Daha sonra Sayın Bakanımız Avrupa Konseyi’nin 70. yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığımızca düzenlenen kompozisyon yarışmasında ülke birincimiz olan Elif Başak Çağlar’ı tebrik etti ve başarılarının devamını diledi.

Sayın Bakanımız Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Başkanlığı döneminde birlikte çalıştığı Avrupa Konseyi Eski Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland’la da bir görüşme gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız görev dönemindeki yoğun mesaisi ve Avrupa Konseyi’ne yaptığı önemli katkıları için teşekkür etti ve bundan sonraki hayatında mutluluklar diledi.

Son olarak Sayın Bakanımız Strazburg’da Fransa’nın sosyal, ekonomik ve kültürel hayatının bir parçası olan vatandaşlarımızla bir araya geldi.

Sayın Bakanımız Fransa’daki misyonlarımızla her daim onların yanında olmaya devam edeceğimizi ifade etti.