#

Bakanlığı Takip Edin:

Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu'nun Ramazan Bayramı Vesilesiyle Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlarımıza Yönelik Kutlama Mesajı

Kıymetli Vatandaşlarımız,

Mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, bir Ramazan Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan bayramlar, bizleri birleştiren, kardeşliği pekiştiren, inancı, ibadeti, tarihi, kültürü bir sevinç atmosferinde buluşturan özel günlerdir.

Bu özel günlerde, Türkiye’den uzakta yaşayan, vatan, aile, akraba özlemi çeken vatandaşlarımızın gönüllerimizdeki yeri daha da değer kazanmaktadır.

Yurtdışında yaşayan siz değerli vatandaşlarımız arasındaki dayanışmanın her geçen gün daha da geliştiğini, birlik ve beraberliğin güçlendiğini memnuniyetle müşahade ediyoruz.

Hükümetimizin yurtdışındaki vatandaşlarımızın demokratik haklarını tam olarak kullanabilmelerine yönelik çabaları neticesinde, Cumhuriyet tarihinde ilk kez, genel seçimlerde yurtdışında oy kullanılabilmesi mümkün olabilmiştir. Genel seçimlere katılım oranının yüksekliği, demokratik haklarınıza sahip çıkmanız açısından gurur vericidir.

Sizlerin yaşadığınız ülkelerde, hayatın her alanında elde ettiğiniz başarıları gururla takip ediyor ve destekliyoruz. Yurtdışında tarihi, milli ve kültürel değerlerimizi koruyup tanıtmak için yaptığınız katkılardan dolayı sizlere minnettarız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, Bayramın ülkemize, milletimize, İslam alemine ve insanlığa huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.