#

Sayın Bakanımızın, Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani'yle görüşmesi, 9 Nisan 2019

Sayın Bakanımızın, Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani'yle görüşmesi, 9 Nisan 2019

Sayın Bakanımız 9 Nisan 2019 tarihinde, Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani'yle biraraya geldi.

Sayın Bakanımız 2018’de %57 büyüyen Katar’la ticaret hacmimizi ve karşılıklı yatırımlarımızı daha da artıracağımızı ve sadece Körfez ihtilafında değil, aynı zamanda Libya’dan Yemen’e, Eritre’den Suriye’ye birçok bölgesel meselede de Katar’la benzer görüşlerimiz olduğunu vurguladı.

Görüşmenin ardından, iki Bakan ortak basın toplantısı düzenledi.

‪Sayın Bakanımız ziyaret öncesinde, Katar Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman bin Casim El Sani, İtalya Dışişleri Bakanı Enzo Moavero Milanesi, İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ve AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini’yle Libya konusunda telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.

Sayın Bakanımız Libya’da gerginliğin azaltılması için uluslararası camianın ortak tutum ve kararlılık sergilemesi gerektiğini vurguladı.

Sayın Bakanımız aynı gün ayrıca, Vatikan’ın Ankara Büyükelçisi Paul Fitzpatrick Russell ve Gürcistan’ın Ankara Büyükelçisi Giorgi Janjgava’yla da birer görüşme gerçekleştirdi.