#

Sayın Bakanımızın “Batı Balkanlar Stratejik Diyaloğu Liderler Zirvesi”ne katılmak üzere Cenevre’yi ziyareti, 7-8 Kasım 2019

Sayın Bakanımızın “Batı Balkanlar Stratejik Diyaloğu Liderler Zirvesi”ne katılmak üzere Cenevre’yi ziyareti, 7-8 Kasım 2019

Sayın Bakanımız Dünya Ekonomik Forumu’nun düzenlediği “Batı Balkanlar Stratejik Diyaloğu Liderler Zirvesi”ne katılmak üzere 7-8 Kasım 2019 tarihlerinde Cenevre'yi ziyaret etti.

8 Kasım 2019 tarihinde Sayın Bakanımız Dünya Ekonomik Forumu tarafından düzenlenen “Batı Balkanlar Stratejik Diyaloğu Liderler Zirvesi”ne katıldı.

Sayın Bakanımız Balkanlar’da kalıcı barış ve istikrara desteğimizin süreceğini ve Balkan coğrafyasıyla işbirliğimizi daha da ilerleteceğimizi vurguladı.

Aynı gün Sayın Bakanımız Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias'la bir araya geldi.

Görüşmede, ikili ilişkilerimiz ve bölgesel gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Sayın Bakanımız Dünya Ekonomik Forumu (WEF) Kurucusu ve Yönetici Başkanı Klaus Schwab ile Başkanı Borge Brende’yle bir araya geldi.

Görüşmede, uluslararası gündemdeki konular ele alındı.

Sayın Bakanımız Hırvatistan Başbakanı Andrej Plenkovic ile Karadağ Başbakan Yardımcısı ve Adalet Bakanı Zoran Pazin'le de birer görüşme gerçekleştirdi.