#

TÜRYAK 2018 Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi Hakkında Duyuru, 24 Eylül 2018

2003 yılından bu yana yaşlılık haklarının savunuculuğunu yapan bir sivil toplum örgütü olan Yaşlılık Konseyi Derneği (TÜRYAK) (www.turyak.org) tarafından meslek hayatlarındaki üstün başarıları, sosyal konulardaki duyarlılıkları, toplumun takdir ve sevgisini kazanmış örnek kişilikleri ve yaşama olan bağlılıkları dikkate alınarak her yıl Örnek Kıdemli Vatandaş seçimi yapılarak ödül törenleri düzenlenmektedir.

TÜRYAK tarafından, yurtdışındaki kıdemli vatandaşlarımızın katılımlarıyla 2016 ve 2017 yıllarında İstanbul’da düzenlenen “TÜRYAK Örnek Kıdemli Vatandaş Ödül Töreni” etkinliklerinde, dünyanın dört bir yanından Örnek Kıdemli Vatandaşlar biraraya gelerek birbirleriyle tanışma fırsatı bulmuşlardır. Yerel, ulusal ve uluslararası basında da ilgi gören sözkonusu etkinlikler “Yaşlı Dostu Toplum” imajının yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da yankı bulmasına yardımcı olmuştur.

Bu yıl da anılan Dernek tarafından “TÜRYAK 2018 Örnek Kıdemli Vatandaş Kongresi” adı altında, 27-29 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul Maslak Hilton Otelinde benzer bir etkinlik düzenlenecektir. 13 ülkeden katılım sağlayacak Örnek Kıdemli Vatandaşlarımız, Dışişleri Bakanlığı ile eşgüdüm halinde Almanya, ABD, Avusturya, Avustralya, Belçika, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada ve Norveç’ten seçilmiştir. Seçilen Örnek Kıdemli Vatandaşlarımız TÜRYAK Ödül Töreni’nde ödüllerini alacaklardır.