#

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı, 9 Ağustos 2019

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı, 9 Ağustos 2019

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı kapsamında 9 Ağustos 2019 tarihinde Sayın Bakanımız ve Büyükelçilerimiz Milli Mücadelemizin 100. yılında istiklal meşalemizin yakıldığı Samsun’u ziyaret etti.

Sayın Bakanımız ve Büyükelçilerimiz Bandırma Vapuru ve Atatürk Anıtı ziyaretlerinde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andılar.

Aynı gün Sayın Bakanımız ve Büyükelçilerimiz Samsun Valisi Osman Kaymak’la bir görüşme gerçekleştirdi. Sayın Bakanımız Sayın Valimize Büyükelçilerimize gösterdiği konukseverlikten dolayı teşekkür etti.

Sayın Bakanımız dünyanın dört bir yanında kurduğu kardeş şehir ilişkileriyle Samsun’un dış politikamıza önemli katkı sağladığını ifade etti.

Bilahare Sayın Bakanımız ve Büyükelçilerimiz Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’le de biraraya geldi. Sayın Bakanımız Sayın Büyükşehir Belediye Başkanına da misafirperverliği için teşekkür etti.

Sayın Bakanımız Karadeniz kıyımızın güzide şehri Samsun’un yapılan yatırımlarla artık turizmde de önplana çıktığını vurguladı.