#

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı, 6 Ağustos 2019

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı, 6 Ağustos 2019

Onbirinci Büyükelçiler Konferansı kapsamında 6 Ağustos 2019 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Bakanımızı ve Sayın Büyükelçilerimizi kabul etti.

Aynı gün Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak Konferansa hitap etti.

Sayın Bakanımız kendisine teşekkür etti ve ekonomimizi küresel ölçekte güçlendirmek için Bakanlıklarımızın beraber çalışmaya devam edeceğini; amacımızın elele vererek ülkemizi dünyanın en büyük 10. ekonomisi yapmak olduğunu ifade etti.

Daha sonra Onbirinci Büyükelçiler Konferansı kapsamında Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Fahrettin Koca ile Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu "Sağlık ve Spor Turizmi" alanında potansiyelimizi ve hedeflerimizi Büyükelçilerimizle paylaştılar.

Sayın Bakanımız her iki Bakanımıza Konferansa katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Bilahare Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum Konferansa hitap etti.

Sayın Bakanımız kendisine teşekkür etti ve ülkemizin iklim değişikliği sorunuyla mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini; yurtdışındaki müteahhitlik hizmetlerini desteklemeye devam edeceğimizi belirtti.

Son olarak Sayın Bakanımız DEİK ve TİM tarafindan Konferans kapsamında ortaklaşa düzenlenen ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan’ın da hitap ettiği etkinliğe katıldı.

Sayın Bakanımız ihracatta rekorlar kırdığımızı, Bakanlıklarımız, DEİK ve TİM arasındaki yakın işbirliğinin güçlenerek artacağını ve yeni rekorlara ulaşacağımızı vurguladı.