#

NO:14 - 4 Şubat 2008, Almanya Federal Cumhuriyeti´nin Ludwigshafen Şehrinde 9 Vatandaşımızın Hayatını Kaybettiği Yangın Olayı hk

Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Rheinland-Pfalz Eyaleti'nde Ludwigshafen şehrinde, vatandaşlarımızın oturduğu bir binada 3 Şubat 2008 tarihinde çıkan yangında, 9 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve 20 vatandaşımızın yaralandığı büyük üzüntüyle öğrenilmiştir.

Almanya Federal Cumhuriyeti’nin yetkili makamları tarafından, her ihtimal göz önünde bulundurularak, kapsamlı bir soruşturma yapılması ve kasıtlı bir eylemden kaynaklanmış ise faillerinin yakalanarak, cezalarının bir an önce verilmesi beklenmektedir.

Konu resmi bir ziyaret vesilesiyle Ankara’da bulunan Federal İçişleri Bakanı Wolfgang Schauble ile yapılmakta olan görüşmelerde de ele alınmıştır. Olay yerindeki incelemelere Türk uzmanların da katılmaları önerilmiştir.

Olayda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Tanrı’dan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyor, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.