#

No: 108, 16 Nisan 2018, Kerkük Türkmen Cephesi milletvekili adayı Ammar Kahya'ya düzenlenen saldırı hk.

Kerkük Türkmen Cephesi milletvekili adayı Ammar Kahya'nın aracına 15 Nisan 2018 tarihinde Kerkük'te bombalı saldırı düzenlendiği üzüntüyle öğrenilmiştir. İlk belirlemelere göre, saldırıda Ammar Kahya'nın dört koruması ile beş sivil yaralanmış ve olay yerinde bulunan bir Iraklı Türkmen hayatını kaybetmiştir.

Hayatını kaybeden Türkmen soydaşımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Irak Türkmen toplumuna başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Son dönemde Iraklı Türkmen siyasetçilere yönelik artan sayıdaki esef verici bu saldırılar, esasen Irak halkının bütünlüğü hilafına kendi gündemi peşinde koşan karanlık odakların, Türkmenlerin Irak'ın toprak bütünlüğü ve siyasi birliğinden yana sergilediği güçlü tutumdan duyduğu rahatsızlığın alçakça dışa vurumudur.

Evvelce müteaddit defalar dikkate getirdiğimiz üzere, Irak makamlarından, Kerkük halkının tüm kesimlerinin güven ve huzur içinde yaşamaları için gerekli her türlü tedbiri almalarını ve bu hain terör eylemlerinin faillerini yakalayarak adalete teslim etmelerini bekliyoruz.