#

Mütercim Giriş Sınavı Yazılı Aşaması Sonuçlarına İlişkin Duyuru, 8 Eylül 2015

28 Ağustos 2015 tarihinde yapılan Mütercim Giriş Sınavı yazılı aşaması sonuçlarına ulaşmak için lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız.

Sınava giren tüm adayların puanlarını https://sinav.mfa.gov.tr/ web sayfasından “e-Devlet Şifresi” başlığını tıklayarak, T.C. Kimlik Numarası ve e-devlet şifreleri ile öğrenmeleri mümkündür.

Sözlü sınav 16 Eylül 2015 tarihinde Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleştirilecek olup, sınav saatine ilişkin bilgiler adayların e-posta adreslerine bilahare iletilecektir.

Adayların aşağıda belirtilen belgeleri sözlü sınav günü beraberlerinde getirmeleri ve Bakanlığımıza (C Blok 403 numaralı oda) teslim etmeleri gerekmektedir.

İstenen Belgeler:

• Nüfus Cüzdanı aslı ve üç adet fotokopisi,

• Adli sicil belgesi ve iki adet fotokopisi,

• Fotoğraflı dört adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız)

• Erkek adaylar için yeni tarihli askerlik durum belgesi,

• Evli olan adayların eşleri için de üç adet nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi ve üç adet fotokopisi, fotoğraflı dört adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu.

• Adayların sınav başvurusu sırasında modüle yüklediği evrakın (lisans ve yüksek lisans diploması) aslı ile bir adet fotokopisini, belge tesliminde beraberinde getirmeleri gerekmektedir.

*Adli Sicil ve Askerlik Durum Belgeleri https://www.turkiye.gov.tr/üzerinden alınabilir.

En iyi dileklerimizle,

T.C. Dışişleri Bakanlığı
İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı