#

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın ülkemizi ziyareti, 15-17 Ekim 2018

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın ülkemizi ziyareti, 15-17 Ekim 2018

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay 15-17 Ekim 2018 tarihlerinde ülkemize bir çalışma ziyareti gerçekleştiriyor.

16 Ekim Salı günü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde, “Doğu Akdeniz’de Hukuk ve Siyaset” konulu sempozyumun açılışına katıldı. İki Bakan sempozyumda bölgesel sorunları ve Kıbrıs konusunu ele alarak öğrencilerin sorularını yanıtladı. Bakan Çavuşoğlu, Kıbrıs meselesinin çözümünün Doğu Akdeniz bölgesinin barış ve istikrarı için vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

Sempozyumun ardından Bakan Çavuşoğlu ve KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay arasında gerçekleştirilen görüşmede, Doğu Akdeniz bölgesinde önümüzdeki dönemde Türkiye ve KKTC’nin atacağı adımlar değerlendirildi. Bakan Çavuşoğlu, ülkemizin her koşulda Kıbrıs Türklerinin yanında olmaya; Ada’da huzur, istikrar ve refahın sağlanması için üzerine düşeni yapmaya devam edeceğini vurguladı.