#

Bakanlığı Takip Edin:

IRAK KRİZ MASASI BASIN AÇIKLAMASI (7), 17 Haziran 2014

IRAK KRİZ MASASI BASIN AÇIKLAMASI (7), 17 Haziran 2014

Irak’ta güvenlik alanında yaşanan kriz devam etmekte olup, bu ülkeye ilişkin güvenlik uyarılarımız geçerliliğini korumaktadır. Bu çerçevede, Musul, Kerkük, Selahattin, Diyala, Anbar, Bağdat ve Basra’da bulunan vatandaşlarımızın can güvenlikleri bakımından tedbirli davranmaları, mümkün olan en kısa sürede bu bölgelerden ayrılmaları ve sözkonusu bölgelere seyahat edilmesinden kaçınılması kuvvetle tavsiye edilmektedir.

Irak’ta 11 Haziran tarihinden bu yana alıkonulan Musul Başkonsolosluğumuz personeli ve Musul’un Geyara ilçesinde tutulan 31 vatandaşımızın ülkemize en kısa sürede, sağ salim dönmeleri amacıyla gerekli tüm çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir.

Bakanlığımızda faaliyetine devam eden ve ilgili diğer kurumlarımızın personelinin de hizmet verdiği Kriz Merkezi, Irak’taki durum ve bu ülkedeki vatandaşlarımız hakkında Bakanlığımıza iletilen tüm soru ve talepleri eldeki güncel bilgiler ışığında cevaplandırmaktadır. Konsolosluk Çağrı Merkezlerimize yapılan başvurular da eşzamanlı olarak Kriz Merkezi’ne yönlendirilmektedir.


IRAK KRİZ MASASI BASIN AÇIKLAMASI (1), 14 Haziran 2014
IRAK KRİZ MASASI BASIN AÇIKLAMASI (2), 14 Haziran 2014
IRAK KRİZ MASASI BASIN AÇIKLAMASI (3), 15 Haziran 2014
IRAK KRİZ MASASI BASIN AÇIKLAMASI (4), 15 Haziran 2014
IRAK KRİZ MASASI BASIN AÇIKLAMASI (5), 16 Haziran 2014
IRAK KRİZ MASASI BASIN AÇIKLAMASI (6), 16 Haziran 2014