#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 7, 2 Mayıs 2014, 20. Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitim Programının Açılışı Hk.

Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi tarafından 1992 yılından bu yana düzenlenmekte olan “Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitim Programı”, Türk dış politikasının ilgi alanındaki bölgelerden davet edilen genç diplomatlara diplomasi mesleğinin gerektirdiği yetenek ve becerilerin geliştirilmesine katkıda bulunmak ve Türk dış politikasının çeşitli vecheleri ile güncel uluslararası sorunlara ilişkin bilgilendirme yapmak amacıyla her yıl gerçekleştirilen bir eğitim programıdır.

1992 yılından bu yana devam eden ve bugün 5 kıta ve 114 ülkeyi kapsar hale gelmiş bulunan program kapsamında bugüne kadar 800’den fazla genç diplomata ülkemizde eğitim verilmiştir.

Bu yıl 5 – 30 Mayıs 2014 tarihleri arasında düzenlenecek olan "20. Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitim Programı” çerçevesinde, Latin Amerika, Asya, Afrika, Balkanlar, Orta Doğu ve Avrupa’dan 79 ülkeden birer genç diplomat Bakanlığımızın davetlisi olarak ülkemizde ağırlanacaktır.

Bakanlığımızın üst düzey yetkilileri ve önde gelen üniversitelerimizde görevli öğretim üyeleri tarafından dış politikamız, diplomasi, Türkiye’nin uygarlık mirası, tarihi ve kültürel derinliği ile birlikte uluslararası ve bölgesel konularda İngilizce konferanslar verilecektir. Katılımcılara ülkemizin ekonomik, tarihi, kültürel ve turistik zenginliklerinin tanıtılması amacıyla eğitim programın bir bölümü Denizli (Pamukkale), İzmir, Çanakkale ve İstanbul’da gerçekleştirilecektir.

“20. Uluslararası Genç Diplomatlar Eğitim Programı”nın açılışı Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sayın Naci Koru tarafından Sheraton Ankara Otel’de 5 Mayıs 2014 Pazartesi günü saat 11:30’da yapılacaktır.

Saygıyla duyurulur.