#

Bakanlığı Takip Edin:

Duyuru: 15, 11 Aralık 2014, DMEDD Geleneksel Kermesi Hk.

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği, kurulduğu 1981 yılından bu yana başta Bakanlığımız şehit ve görev başında vefat edenlerin çocukları olmak üzere, diğer ihtiyaç sahiplerinin çocuklarına ve kalkınma öncelikli illerimizde eğitim gören kız öğrencilere eğitim bursları sağlamaktadır. Ayrıca yurdumuzun çeşitli yerlerinde eğitime yönelik yardım projelerine destek vermekte ve ülkemizin tanıtımı için Ankara’da yerleşik yabancı misyon mensuplarına yönelik tanıtıcı etkinlikler düzenlemektedir.

Tüm bu faaliyet alanlarıyla “Kamu Yararına Dernek” statüsü taşıyan Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği’nin, “DMEDD Geleneksel Kermesi” bu yıl 13 Aralık 2014 Cumartesi günü, 10:00 16:00 saatleri arasında, CerModern’de gerçekleştirilecektir.

DMEDD Onursal Başkanı Sayın Hülya Çavuşoğlu’nun açılışını yapacağı ve yurtdışı temsilciliklerimiz ile ülkemizde bulunan yabancı Büyükelçiliklerin katkılarıyla gerçekleşecek kermesten elde edilecek gelir, DMEDD eğitim fonu, yardımlaşma projeleri ve Türkiye’yi tanıtıcı sosyal ve kültürel faaliyetler için kullanılacaktır.

Saygıyla duyurulur.