#

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya’yı ziyareti, 6-7 Mart 2018

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Almanya’yı ziyareti, 6-7 Mart 2018

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ile görüşmek, ITB Berlin Turizm Fuarı’na ve SETA Berlin ile Körber Vakıfları tarafından düzenlenen etkinliklere katılmak üzere 6-7 Mart 2018 tarihlerinde Almanya’yı ziyaret etti.

6 Mart Salı günü, Bakan Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel ile bir araya geldi. Görüşmede ikili ve bölgesel konular kapsamlı şekilde ele alındı. Terörle mücadelede Almanya’nın ülkemizle dayanışma içinde hareket etmesi yönünde beklentimiz vurgulandı.

Bakan Çavuşoğlu, aynı gün Federal Almanya Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletme ve Müteşebbisleri Derneği Başkanı Mario Ohaven ile görüştü. Almanya ile ülkemiz arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla iki ülkenin KOBİ’leri arasındaki işbirliği ele alındı.

Bakan Çavuşoğlu, gazeteci, işadamı, STK temsilcileri ve siyasetçilerin katılımıyla SETA Berlin Vakfı tarafından düzenlenen toplantıda bir konuşma yaptı.

7 Mart Çarşamba sabahı Bakan Çavuşoğlu, Körber Vakfı tarafından düzenlenen “Siyasi Kahvaltı”ya katılarak, bir konuşma yaptı.

Bakan Çavuşoğlu aynı gün ITB Berlin Turizm Fuarı’nı ziyaret etti.