#

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Sayın Cumhurbaşkanımızın refikaları Sayın Emine Erdoğan'a refakaten Bangladeş’i Ziyareti, 6-7 Eylül 2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun  Sayın Cumhurbaşkanımızın refikaları Sayın Emine Erdoğan'a refakaten Bangladeş’i Ziyareti, 6-7 Eylül 2017

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sayın Cumhurbaşkanımızın refikaları Sayın Emine Erdoğan'a refakaten 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde Bangladeş’i, bu ülkeye Myanmar’dan sığınan Arakanlı Müslüman mültecilerinin yaşam koşullarını incelemek ve ülkemizin yardımlarını ele almak üzere ziyaret etti. Ziyarete, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da katıldı.

Ziyaret kapsamında, 7 Eylül günü Sayın Emine Erdoğan, Sayın Bakanlarımız ve beraberindekiler Cox’s Bazar'daki Kutupalong mülteci kampında incelemelerde bulundu, mültecilerle bir araya gelerek, TİKA, Kızılay ve AFAD’ın ulaştırdığı yardım malzemelerini dağıttı.

Heyetimiz, Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina ile bir araya geldi. Görüşmede, Arakanlı Müslümanlara yardım konusunda atılacak adımlar ve yapılacak işbirliği değerlendirildi.

Heyetimize, ziyaret boyunca Bangladeş Dışişleri Bakanı Hasan Mahmud Ali eşlik etti.