#

BN:23 -;22 Haziran 2004, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül'ün 31. İDBK Hazırlık Sürecinde Yapılan Girişim ve Faaliyetlere İlişkin Teşekkür Mesajları hk.;

14-16 Haziran 2004 tarihlerinde İstanbul’da yapılan 31. İslam Dışişleri Bakanları Konferansı’nın (İDBK) hazırlık sürecinde  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı  Sayın Abdüllatif Şener, Senegal, Mali ve Nijerya’yı; Devlet Bakanı Sayın Beşir Atalay, Malezya’yı; Devlet Bakanı Sayın Mehmet Aydın ise  Körfez ülkelerini ziyaret ederek, İKÖ Genel Sekreterliği seçimi ve Kıbrıs’ta referandumlardan sonra ortaya çıkan siyasi tablo hakkında girişimlerde bulunmuşlardır. 

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Sayın Abdullah Gül adıgeçen Sayın Bakanlara  birer mektup  göndererek, 31. İDBK hazırlık sürecinde yaptıkları sözkonusu girişim ve faaliyetlerin, gerek İKÖ Genel Sekreterliği’ne adayımızın seçilmesinde, gerek  KKTC’nin İKÖ’de ‘Kıbrıs Türk Devleti” olarak kabulünde büyük rol oynadığını belirtmiş ve  kendilerine teşekkür etmiştir.