#

Dışişleri Bakan Yardımcısı

Büyükelçi Ahmet Yıldız

Ahmet Yıldız

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde

Uluslararası İlişkiler Bölümünde Lisans

28.12.1988 - 02.05.1989

Dışişleri Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı - Aday Meslek Memuru

02.05.1989 - 01.04.1990

Dışişleri Bakanlığı Ortadoğu Dairesi - Aday Meslek Memuru

01.04.1990 - 03.12.1990

Askerlik Hizmeti

03.12.1990 - 24.10.1991

Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Daire Başkanlığı - Aday Meslek Memuru, Ataşe

24.10.1991 - 28.12.1993

Trablus Büyükelçiliği - Ataşe, Üçüncü Katip (MM)

28.12.1993 - 02.10.1995

Stuttgart Başkonsolosluğu - Muavin Konsolos

02.10.1995 - 27.10.1997

Dışişleri Bakanlığı Protokol Diplomatik İşlemler Dairesi - İkinci Katip (MM) , Başkatip

27.10.1997 - 31.07.2000

Houston Başkonsolosluğu - Konsolos (MM)

31.07.2000 - 02.09.2002

Şam Büyükelçiliği - Başkatip , Müsteşar

02.09.2002 - 30.08.2004

Dışişleri Bakanlığı İstihbarat Daire Başkanlığı - Şube Müdürü (MM)

30.08.2004 - 24.02.2005

Riyad Büyükelçiliği – Müsteşar

24.02.2005 - 10.09.2006

Şam Büyükelçiliği – Müsteşar

10.09.2006 - 01.09.2008

Cidde Başkonsolosluğu - Başkonsolos (MM)

01.09.2008 - 18.09.2009

Dışişleri Bakanlığı Irak Özel Temsilciliği - Daire Başkanı

18.09.2009 - 01.12.2009

Dışişleri Bakanlığı Bilim Dairesi Başkanlığı - Elçi, Daire Başkanı

01.12.2009 - 13.11.2011

Musul Başkonsolosluğu - Birinci Sınıf Başkonsolos

13.11.2011 - 01.07.2014

Saraybosna Büyükelçiliği – Büyükelçi

01.07.2014 - 01.09.2014

Başbakanlık Dışişleri Başdanışmanlığı - Büyükelçi, Dış Politika Danışma Kurulu Üyesi

01.09.2014 - 30.06.2016

Cumhurbaşkanlığı Dışişleri Başdanışmanlığı –Büyükelçi, Dış Politika Danışma Kurulu Üyesi Dışişleri Başdanışmanı

01.07.2016 -

Dışişleri Bakan Yardımcısı - Büyükelçi