Angola'ya Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Angola’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın, vizelerini Angola’nın Ankara Büyükelçiliği’nden temin etmeleri gerekmektedir. Bu çerçevede, vize için en az bir hafta önce başvuruda bulunulması tavsiye edilmektedir. Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaportların vizeye tabi olduğu Angola’da, sınır kapılarında vize uygulaması bulunmamaktadır.

Bir yaşın üzerindeki tüm vatandaşlarımızın, seyahatten on gün önce sarı humma aşısı ile aşılandığını gösterir uluslararası aşı sertifikasını seyahat süresince yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Vatandaşlarımız, Angola’da bulunacakları süre zarfında, sıtma tehlikesine karşı, özellikle sivrisineklerden korunma amacıyla böcek uzaklaştırıcı spreylerden kullanmalı ve Angola seyahatleri boyunca, yiyecek ve içeceklere dikkat etmelidir.

Vatandaşlarımızın ayrıca, Angola’da konakladıkları sürede, güvenliklerine azami ölçüde ihtimam göstermeleri, gerekmedikçe geç saatlerde dışarı çıkmamaları ve tanımadıkları Angola vatandaşlarıyla iletişimde bulunmamaları tavsiye edilmektedir.