Angola'ya Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine

Diplomatik, hizmet, hususi ve umuma mahsus pasaportların vizeye tabi olduğu Angola’da, sınır kapılarında vize verilmesi uygulaması bulunmamaktadır.

Tüm vatandaşlarımızın, seyahatten on gün önce sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösterir uluslararası aşı sertifikasını seyahat süresince yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Vatandaşlarımız, Angola’da bulunacakları süre zarfında, sıtma tehlikesine karşı, özellikle sivrisineklerden korunma amacıyla böcek uzaklaştırıcı spreylerden kullanmalı ve seyahatleri boyunca yiyecek ve içeceklerine dikkat etmelidir.

Angola’dan dışarıya çıkarken yolcu beraberinde taşınabilecek azami para miktarı 5.000 ABD Dolarıdır. Bu çerçevede havaalanında denetim yapılmaktadır.

Vatandaşlarımızın ayrıca, Angola’da konakladıkları sürede, güvenliklerine azami ölçüde ihtimam göstermeleri, gerekmedikçe geç saatlerde dışarı çıkmamaları ve tanımadıkları Angola vatandaşlarıyla iletişimde bulunmamaları tavsiye edilmektedir.

Angola’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden almaları mümkündür. Angola’ya ilişkin uyarılara aşağıda belirtilen internet adresinden ulaşılabilir: http://www.seyahatsagligi.gov.tr/