#

Bakanlığı Takip Edin:

Aday Meslek Memurluğu Yazılı Sınav Sonucu ile Sözlü Sınav Programına İlişkin Duyuru, 26 Aralık 2017

18-19 Kasım 2017 tarihlerinde yapılan Aday Meslek Memurluğu Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasında başarılı olan adayların listesine ulaşmak için tıklayınız.

Sözlü sınav 3, 4, 5 ve 8 Ocak 2018 tarihlerinde 09:30-13:30 ve 14:30-18:30 saatleri arasında Dışişleri Bakanlığı C Blok 411 no’lu toplantı salonunda gerçekleştirilecektir. Adayların sınav saatinden yarım saat önce (9:00 veya 14:00) C Blok giriş katında hazır bulunmaları beklenmektedir. Sözlü sınav programı için tıklayınız. Programın sözlü sınavların akışına göre değiştirilmesi mümkündür.

Aşağıda belirtilen belgeleri teslim etmek üzere başarılı olan adayların, 2 Ocak 2018, Salı günü saat 10:00’da Bakanlığımız Balgat Merkez Binası B Blok giriş katında hazır bulunmaları gerekmektedir.

İstenen Belgeler:

• Nüfus cüzdanı aslı ve iki adet fotokopisi,

• Adli sicil belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız),

• Erkek adaylar için yeni tarihli askerlik durum belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Evli olan adayların,

Eşi Türk olanlar için: Eşlerinin iki adet nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi ve fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız),

Eşi yabancı uyruklu olanlar için: Eşlerinin iki adet pasaport veya kimlik fotokopisi, fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız), ikamet izni olanların ikamet izni fotokopisi ve Türk makamlarından alınmış adli sicil belgesi.

• Adayların sınav başvurusu sırasında modüle yüklediği evrakın (dil belgesi, lisans ve yüksek lisans diploması, denklik belgesi) aslı veya onaylı nüshası ile bir adet fotokopisi (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilmeyecektir).

Saygıyla duyurulur.