#

Bakanlığı Takip Edin:

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Yazılı Sınav Sonucuna İlişkin Duyuru, 26 Aralık 2017

2-3 Aralık 2017 tarihlerinde yapılan Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı yazılı aşamasında başarılı olan adayların listelerine aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

Kategori-1 (İngilizce)

Kategori-2 (Almanca, Fransızca)

Kategori-3 (İspanyolca, İtalyanca)

Kategori-4 (Arapça, Çince)

Sözlü sınav 16-18 Ocak 2018 tarihlerinde Dışişleri Bakanlığı’nda gerçekleştirilecektir. Sözlü sınav programı ayrıca duyurulacaktır.

Adayların aşağıda belirtilen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmek üzere15 Ocak 2018 Pazartesi günü saat 10:00’da Bakanlığımız Balgat Merkez Binası B Blok giriş katında hazır bulunmaları gerekmektedir.

İstenen Belgeler:

• Nüfus cüzdanı aslı ve iki adet fotokopisi,

• Adli sicil belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız),

• Erkek adaylar için yeni tarihli askerlik durum belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Evli olan adayların,

Eşleri Türk olanlar için: Eşlerinin iki adet nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi ve fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız),

Eşi yabancı uyruklu olanlar için: İki adet pasaport veya kimlik fotokopisi, fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Form için tıklayınız), ikamet izni olanların ikamet izni fotokopisi ve Türk makamlarından alınmış adli sicil belgesi.

• Adayların sınav başvurusu sırasında modüle yüklediği evrakın (dil belgesi, lisans ve yüksek lisans diploması, denklik belgesi) aslı veya onaylı nüshası ile bir adet fotokopisi (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilmeyecektir).

Saygıyla duyurulur.