#

Bakanlığı Takip Edin:

Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Yazılı Sınav Sonucu ve Sözlü Sınav Programına İlişkin Duyuru, 6 Şubat 2019

8-9 Aralık 2018 tarihlerinde yapılan Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu Giriş Sınavı yazılı aşamasında başarılı olan adayların listelerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir.

Kategori-1 (İngilizce)

Kategori-2 (Almanca, Fransızca)

Kategori-3 (Çince, Japonca)

Kategori-4 (Arapça, Farsça)

Kategori-5 (Ispanyolca, Italyanca)

Kategori-6 (Portekizce, Yunanca)

Sözlü sınav 25 Şubat-6 Mart 2019 tarihlerinde 09:30-13:30 ve 14:30-18:30 saatleri arasında Dışişleri Bakanlığı C Blok 411 no’lu toplantı salonunda gerçekleştirilecektir. Adayların sınav saatinden yarım saat önce (9:00 veya 14:00) C Blok giriş katında hazır bulunmaları beklenmektedir. Sözlü sınav programı için tıklayınız. Programın sözlü sınavın akışına göre değiştirilmesi mümkündür.

Adayların aşağıda belirtilen belgeleri eksiksiz olarak teslim etmek üzere 20 Şubat 2019 Çarşamba günü saat 10.00’da Bakanlığımız Balgat Merkez Binası B Blok giriş katında hazır bulunmaları gerekmektedir.

İstenen Belgeler:

• Nüfus cüzdanı aslı ve iki adet fotokopisi,

• Adli sicil belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması Formu (Form için tıklayınız ),

• Erkek adaylar için yeni tarihli askerlik durum belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Evli olan adayların,

Eşi Türk olanlar için: Eşlerinin iki adet nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi ve fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması Formu (Form için tıklayınız ),

Eşi yabancı uyruklu olanlar için: Eşlerinin iki adet pasaport veya kimlik fotokopisi, fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması Formu (Form için tıklayınız ), ikamet izni olanların ikamet izni fotokopisi ve Türk makamlarından alınmış adli sicil belgesi.

• Adayların sınav başvurusu sırasında modüle yükledikleri evrakın (lisans ve yüksek lisans diploması, denklik belgesi, sınav başvurusunda belirtilen yabancı dil sınavına ilişkin belge) aslı veya onaylı nüshası ile bir adet fotokopisi (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilmeyecektir).

Saygıyla duyurulur.

T.C. Dışişleri Bakanlığı
Personel Dairesi Başkanlığı