#

Bakanlığı Takip Edin:

Aday Hukuk Müşavirliği Yazılı Sınav Sonucu ile Sözlü Sınav Programına İlişkin Duyuru, 15 Mayıs 2019

13-14 Nisan 2019 tarihlerinde yapılan Aday Hukuk Müşavirliği Giriş Sınavı’nın yazılı aşamasında başarılı olan adayların listesine ulaşmak için tıklayınız.

Sözlü sınav 19 Haziran 2019 tarihinde 09.30-14:00 ve 15.00-19.30 saatleri arasında Dışişleri Bakanlığı C Blok 411 no’lu toplantı salonunda gerçekleştirilecektir. Adayların sınav saatinden yarım saat önce (9:00 veya 14:30) C Blok giriş katında hazır bulunmaları beklenmektedir. Sözlü sınav programı için tıklayınız. Programın sözlü sınavın akışına göre değiştirilmesi mümkündür.

Adayların sözlü sınava gelirken beraberlerinde aşağıda kayıtlı evrakı getirmeleri gerekmektedir:

• Nüfus cüzdanı aslı ve iki adet fotokopisi,

• Adli sicil belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması Formu (Form için tıklayınız ),

• Erkek adaylar için yeni tarihli askerlik durum belgesi (e-Devlet üzerinden alınabilir),

• Evli olan adayların,

Eşi Türk olanlar için: Eşlerinin iki adet nüfus cüzdanı fotokopisi, adli sicil belgesi ve fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması Formu (Form için tıklayınız ),

Eşi yabancı uyruklu olanlar için: Eşlerinin iki adet pasaport veya kimlik fotokopisi, fotoğraflı iki adet Güvenlik Soruşturması Formu (Form için tıklayınız ), ikamet izni olanların ikamet izni fotokopisi ve Türk makamlarından alınmış adli sicil belgesi.

• Adayların sınav başvurusu sırasında modüle yüklediği evrakın (yabancı dil belgesi, lisans ve yüksek lisans diploması, denklik belgesi) aslı veya onaylı nüshası ile bir adet fotokopisi (e-Devlet üzerinden alınan belge kabul edilmeyecektir).

Saygıyla duyurulur.

T.C. Dışişleri Bakanlığı
Personel Dairesi Başkanlığı