#

18 Mart Şehitler Günü’nde Şehit Diplomatlarımız Törenle Anıldı, 18 Mart 2019

Yurt dışında ülkemizi temsil ederken terör örgütleri tarafından şehit edilen diplomatlarımız, görevlilerimiz ve aile fertleri 18 Mart Şehitler Gününde Ankara’daki Cebeci Asri Mezarlığı’nda bulunan Dışişleri Şehitliği’nde düzenlenen törenle anıldı.

“Ermenistan'ın Kurtuluşu için Ermeni Gizli Ordusu” (ASALA), “Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları” (JCAG), “Ermeni Devrimci Ordusu” (ARA) ve ”17 Kasım” gibi terör örgütleri tarafından gerçekleştirilen saldırılarda Bakanlığımız 40 mensubunu şehit verdi.

http://www.mfa.gov.tr/sehit-edilen-diplomatlarimiz-ve-vatandaslarimiz_tr.tr.mfa

Şehitlerimizin değerli yakınları, Bakanlığımız mensupları, emekli Büyükelçilerimiz, kordiplomatik temsilcileri ve vatandaşlarımızın katıldıkları törende saygı duruşunu takiben Dışişleri Bakan Yardımcısı Sayın Yavuz Selim Kıran bir konuşma yaptı.

Okunan duanın ardından, Şehitler Anıtına Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın TBMM Başkanımız, Sayın Bakanımız, Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD), Emekli Büyükelçilerimiz, Avrasya İncelemeleri Merkezi (AViM) ve Azerbaycan Büyükelçiliği adına çelenk konuldu.

Tören, şehit ailelerine başsağlığı dileklerinin iletilmesi ve şehitlerimizin kabirlerinin ziyaret edilmesiyle son buldu.

18 Mart Şehitleri Günü vesilesiyle tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.